Mše sv. v klášteře

pondělí-pátek v 1730

neděle v 1030

Naše produkce

Události

Svatováclavská pouť do Ovčár 2020

Středa, 03 Březen 2021 11:32

Letos jsme se na pouť do kostela sv. Václava v Ovčárech vydali v malém počtu 14 osob, včetně mimina, jak vidíte na fotce. Šli jsme v dobré náladě, družném rozhovoru klasickou cestou pod Slánskou horou a dorazili včas do naplánovaného cíle, i když počasí nebylo ideální.

Celý článek...

   

Provinční kapitula 2020

Úterý, 29 Září 2020 10:05

Každé tři roky se schází zástupci všech klášterů náležících do naší řádové provincie, aby společně zvolili nové (či potvrdili stávající) představené a zhodnotili uplynulé tříletí. Letos se tato kapitula konala od 20. do 25. července v našem italském klášteře v Bocca di Magra a provinciálem byl znovuzvolen otec Saverio Gavotto. S novým tříletím mohou být také spojeny personální změny v jednotlivých klášterech a tyto změny se tentokrát dotkly i našeho kláštera. Otec Giovanni Tomasi byl jmenován podpřevorem kláštera v Savoně a po šesti letech prožitých v České republice se tak vrátil do své rodné Itálie. Není však sám, kdo se po delší době vrací do vlasti. Po deseti letech v Itálii se do slánské komunity vrací otec Pavel Michal Pauli. Převorem nadále zůstává otec Jan Poříz a podpřevorem otec David Peroutka.

   

První sliby

Pátek, 01 Listopad 2019 14:40

V sobotu 14. září, na svátek Povýšení svatého Kříže, jsme v našem kostele slavili mši svatou, při které náš bratr Jaroslav od Proměnění Páně složil své první řeholní sliby. Přítomen byl otec provinciál Saverio Gavotto, do jehož rukou br. Jaroslav slib skládal, hlavním celebrantem a kazatelem pak byl delegát bosých karmelitánů v ČR otec Petr Glogar. Slavnost se nesla v rodinné atmosféře: díky účasti spolubratří z Prahy i Itálie, a také díky přítomnosti našich terciářů, byla zastoupena rodina řeholní. A samozřejmě nechyběla ani rodina "pokrevní" a přátelé br. Jaroslava.


Fotografie z události naleznete v galerii.

   

Udílení prvního svatého příjímání

Středa, 27 Červen 2018 07:07

Pětice dětí z našeho farního společenství, která se s bratrem Janem pravidělné setkávala a připravovala v klášteře, poprvé přistoupila k oltáři, aby přijala svátost eucharistie. Hlavním celebrantem byl otec Jaroslav, který dětem svátost udělil. Prohlédněte si fotografie z tohoto okamžiku.

Celý článek...

   

Fotbalové utkání

Čtvrtek, 07 Červen 2018 10:08

Dne 1. 5. 2018 se ve Slaném uskutečnilo první (a doufáme, že ne poslední) fotbalové utkání mezi farností při kostele sv. Gotharda a společenstvím při klášteře Nejsvětější Trojice. Nejprve proběhl zápas juniorů do 15 let. Oba týmy dokázaly, že nedostatek taktické přípravy před zápasem lze vynahradit nadšením pro hru a pohybem po celém hřišti. Střelecky úspěšnějšími se nakonec stali junioři od sv. Gotharda. Po krátké přestávce nastoupily "staré páky" a za podpory četných fanoušků rovněž předvedly kvalitní sportovní výkon. Zápas byl netradičně obohacen o jeden hokejový prvek, a to střídání. Šance nechyběly na obou stranách, vitěz však může být jen jeden a tím se nakonec stal "klášterní" tým. Oba zápasy se naštěstí obešly bez zranění a tak se většina účastníků odebrala do klášterní zahrady, kde se u ohně opékaly špekáčky a sdílely dojmy nejen ze světa sportu.

Celý článek...

   

Postní duchovní obnova s biskupem Karlem Herbstem

Pondělí, 26 Březen 2018 15:19

Emeritní biskup Karel Herbst vedl v našem klášteře duchovní obnovu pro kladenský vikariát. Promlouval v rámci tří přednášek. Na programu byl také společný oběd a moderovaná adorace. Celý den jsme završili slavením eucharistie. Příchozích bylo více než sto. Jsme rádi, že sešel takto velký počet účástníků. ...

Celý článek...

   

Strana 1 z 2

<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>